Szanowni Rodzice!

 

Prosimy o nieprzekazywanie 1% podatku na podane przez nas konto Szkoły Podstawowej nr 5, ponieważ Stowarzyszenie zawiesiło działalność.

2018-03-14 [09:35:29]Karta zgłoszenia ucznia do SP 5
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze informuje, że karta zgłoszenia ucznia do klasy pierwszej i karty zapisu ucznia spoza obodu do klasy pierwszej są dostępne poniżej.

2018-03-09 [08:40:56]Najlepsi recytatorzy

Najlepsi recytatorzy w szkole

 20 lutego 2018 r. (we wtorek) odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas IV-VI. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Najliczniejszą reprezentację miała klasa V „a” –aż 8 osób zdecydowało się wystąpić. Jury (nauczyciele języka polskiego) miało bardzo trudne zadanie, gdyż uczestnicy wykazali się inwencją w doborze repertuaru oraz talentem w interpretacji. Wybierali dość długie teksty, głównie wiersze, choć zdarzały się także fragmenty prozy. Ostatecznie zwyciężyła Emma Gotowska, która zaprezentowała „Bajkę o owieczce…”. Drugie miejsce zajęli ex aequo Natalia Koniak i Wojciech Motyka. Ci uczniowie wezmą udział w kolejnym etapie konkursu-miejskim, który odbędzie się już w najbliższy poniedziałek w Jaworskim Ośrodku Kultury. Wyróżnienie otrzymała Agata Łuczak.

  Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie przyszłorocznym.

Organizatorzy

Z ostatniej chwili…

W etapie miejskim, który odbył się 26 lutego  III miejsce zajęła Natalia Koniak. Serdeczne gratulacje ! Niestety jury nie doceniło pozostałych dwojga reprezentantów naszej szkoły, choć występy całej trójki były na naprawdę wysokim poziomie.2018-03-08 [21:58:44]Wycieczka do Dobkowa

Piętnastego lutego 2018 roku odbyła się podróż na edukację naukową do Dobkowa. Tego dnia przed szkołą o ósmej rano zebrały się dwie klasy. Po pewnym czasie przyjechał autobus, gdy każdy zajął swoje miejsce, pojazd wyruszył w drogę.

Czas jazdy zleciał szybko. Około pół godziny później przybyliśmy do upragnionego celu. Na początku weszliśmy po schodach do dużej sali, gdzie przewodnik włączył nam ciekawy materiał o erupcjach wulkanicznych. Po filmie zaproszono kilka osób na platformę imitującą trzęsienie ziemi. Następnie oglądaliśmy starannie wykonane makiety wulkanów i niesamowity tryskający wodą gejzer. Po przejściu do trzeciego pomieszczenia ujrzeliśmy również makietę, która była interaktywna. Dało się rozpoznać, że były na niej przedstawione Góry i Pogórze Kaczawskie. Po przerwie przeszliśmy do ostatniej sali, gdzie zobaczyliśmy wyrzeźbione koryto rzeki Bukownica w Dobkowie. Przewodnik wytłumaczył nam kilka ciekawych rzeczy na ten temat.

   Na koniec zrobiliśmy kilka ciekawych doświadczeń.

   Edukacja była bardzo interesująca. Uważam, że wycieczka spodobała się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Mam nadzieję, że niedługo ponownie odwiedzimy Sudecką Zagrodę Edukacyjna.

Klaudia Gerasimowicz


2018-03-07 [14:55:54]REKRUTACJA

2018-03-07 [14:40:39]"Multikulturowość"- spotkanie autorskie z Wandą Szymanowską

Dnia 27 lutego klasa 3 b uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią  Wandą Szymanowską, autorką książek dla dzieci i dla dorosłych. Spotkanie odbyło się w Oddziale Dziecięco – Młodzieżowym Miejskiej Biblioteki Publicznej.  Pani Wanda okazała się osobą otwartą i komunikatywną. Spotkanie oparte było o jej najnowszą książkę dla dzieci pt. „Zaina”. Pełną ciepła i empatii opowieść o dziewczynce przybyłej do Polski z kraju ogarniętego wojną. Bohaterowie borykają się z problemami, które przy obecnych trendach życia  dotykają coraz więcej ludzi.

Na początku spotkania pani Wanda opowiadała o kulturze,  języku, zwyczajach i tradycjach arabskich. Pokazała jak wygląda arabskie pismo  dając do obejrzenia tamtejszą gazetę. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach i wyrażali swoje opinie na temat tolerancji  wobec osób o innym wyglądzie czy narodowości. Najbardziej aktywni uczestnicy nagrodzeni zostali zakładkami do książek z motywami bliskiego wschodu. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem i pamiątkowymi wpisami autorki do zakupionych książek

2018-03-05 [12:12:44]REKRUTACJA

Informujemy, że rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2018 / 2019

rozpocznie się dnia 9 marca 2018 r. i potrwa do 19 marca 2018 r.

Bardziej szczegółowe informacje i kartę zapisu dziecka do szkoły 

zamieścimy wkrótce.

2018-03-05 [11:39:45]Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom"

3 marca 2018 roku w siedzibie Urzędu Miasta w Jaworze odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli wykazać się wiadomościami z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej był podzielony na dwa etapy: test pisemny i odpowiedzi ustne. Do drugiej części przechodziło trzech najlepszych uczniów.

W najmłodszej kategorii (klasy I-VI) zwyciężył uczeń klasy 5s Bartosz Mężyk. Będzie on reprezentował naszą gminę w etapie powiatowym konkursu, który zostanie zorganizowany 23 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Drugie miejsce przypadło uczennicy klasy 5s Gabrieli Paruch. W grupie wiekowej (klasy VII oraz gimnazjum) drugie miejsce zajęła Oliwia Tabisz z klasy 7s.

W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali również następujący uczniowie: Zuzana Zdebiak, Anita Urbanowska oraz Alicja Kowalska.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy, a Bartkowi życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Paweł Motyka


2018-03-02 [19:48:31]

GFX & PHP - Wojciech Dąbrowski