Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018
W zakładce "Dla rodziców" zamieszczono informację, w których salach uczniowie będą mieć spotkania inaugurujące rok szkolny.
2017-09-01 [14:32:23]Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017 / 2018 odbędzie się
dnia 4 września 2017 r. o godz. 9.00
 
Informacja o miejscu rozpoczęcia roku zostanie umieszczona na drzwiach wejściowych szkoły w późniejszym terminie.
2017-09-01 [14:34:41]Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Jaworze informuje, że dnia 31 sierpnia 2017 r.
o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów klas pierwszych
z wychowawcami wg poniższego harmonogramu:
 
klasa 1a - sala nr 27
klasa 1b - sala nr 29
klasa 1s - sala nr 26
2017-09-01 [14:33:05]"ZNOWU RAZEM"


Projekt "Znowu razem" jest  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

W dniach od 02.06-04.06.2017 gościliśmy  grupę uczniów wraz z opiekunami  z Czech, ze szkoły podstawowej z partnerskiego miasta Turnov  zaprzyjaźnionej z naszą  Szkołą Podstawową nr 5.   Przyjechali tu na spotkanie podsumowujące projekt polsko-czeski realizowany przez Gminę Jawor i Miasto Turnov , pod nazwą "Znowu razem". Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz środków budżetu państwa przy współudziale Euroregionu Nysa. Podczas tego spotkania uczniowie obu szkół brali aktywny udział w zawodach lekkoatletycznych w ramach Olimpiady Szkolnej w SP5 "Javoriada 2017", rozegrali mecz piłki nożnej Polska-Czechy. Natomiast w sobotę przez cały dzień  uczniowie uczestniczyli w zajęciach ze sportów wodnych , które odbyły sie na zbiorniku wodnym 'Jawornik",  gdzie uczestnicy projektu brali czynny udział w  szkoleniu windsurfingowym, żeglarskim na łodziach Optimist oraz Omega, pływaniu na kajakach, a na deser największą atrakcją dla dzieci było pływanie na  dmuchanym pontonie ciąganym przez motorówkę. W ostatnim dniu spotkania zostały rozegrane zawody pływackie na Krytej pływalni "Słowianka" w Jaworze, na których to uczestnicy projektu rywalizowali między sobą w dwóch  konkurencjach: w stylu klasycznym oraz w stylu dowolnym. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi. W ten sposób zakończyliśmy działania po stronie polskiej. Dalsza część projektu będzie odbywać się po stronie czeskiej w miejscowości Mala Skala oraz Turnov.


   Nasze szkoły współpracują ze sobą od ponad 10-ciu lat. Wspólnie  organizowaliśmy różne przygranicze działania, projekty unijne oraz  wzajemnie zapraszamy się na uroczystości szkolne . Uczniowie naszych szkół wspólnie uczestniczyli w takich projektach jak kursy z narciarstwa zjazdowego i biegowego, kursy ze sportów wodnych, spływy kajakowe oraz w  wielu innych sportowych i turystyczno-krajoznawczych działaniach. Wszystkie nasze wspólne działania owocują w budowaniu trwałych relacji i rozwijaniu przyjaźni miedzy naszymi szkołami.


2017-09-01 [14:31:10]„ZNOWU RAZEM”

 

 Projekt "Znowu razem" jest  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

W dniach od 06.03-11.03.2017 grupa 30  uczniów klas piątych oraz 30 uczniów ze szkoły podstawowej z Turnova wraz z opiekunami przebywała w Jakuszycach na 6-cio dniowym kursie z narciarstwa biegowego, zorganizowanym w ramach projektu „Znowu razem”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  w ramach EFRR  oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Uczestnicy kursu codziennie brali udział  w zajęciach na nartach biegowych, które były prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa biegowego. Poza tym dzieci miały możliwość zapoznania się z nowym sposobem poruszania się w górach zimową porą , poprzez naukę chodzenia w rakietach śnieżnych. Dodatkową atrakcją były  wyjazd do Parku Wodnego Tropikana w Karpaczu a także do Aquaparku w Cieplicach. W trakcie pobytu odbyło się również spotkanie z pracownikiem GOPR, podczas którego uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się po górach oraz na trasach narciarskich,  zapoznały się z pracą GOPR oraz podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy, a także  dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o Karkonoskim Parku Narodowym i o ochronie środowiska.  Na zakończenie kursu uczniowie wzięli udział w zawodach z narciarstwa biegowego podczas których wspólnie z czeskimi  uczestnikami kursu z rywalizowali na jakuszyckich trasach . Zwycięzcy zawodów otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów oraz wiele radości i dobrej zabawy podczas uprawiania tej dyscypliny sportowej.


2017-09-01 [14:31:48]Ubezpieczenie NNW uczniów w roku szkolnym 2017 / 2018

Szanowni rodzice!

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 w Jaworze podjęła decyzję o przyjęciu oferty Towarzystwa Ubezpieczeniowego AXA na ubezpieczenie grupowe NNW uczniów.

Składka roczna w kwocie 58 zł (suma ubezpieczenia 25 000 zł) pobierana będzie do dnia 29 września 2017 r. w sekretariacie szkoły, bądź u wychowawcy.

 

Informujemy, że istnieje dobrowolność ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

Mogą Państwo ubezpieczyć dziecko we własnym zakresie

(np. z uwagi na możliwość wykupienia polisy o wyższej wartości, bądź skorzystać

z ubezpieczenia w zakładzie pracy) Prosimy przy tym, aby dostarczyć do sekretariatu szkoły zaświadczenie o ubezpieczeniu dziecka.

 

Zgodnie z  Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 8 listopada 2001 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły             i placówki krajoznawstwa i turystyki (Dz.U. z 2001 r. nr 135, poz. 1516) uczestnikiem wycieczki lub imprezy zagranicznej może być osoba ubezpieczona od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.  

2017-07-20 [14:29:54]Biblijny Konkurs Czytelniczy

Biblijny Konkurs Czytelniczy

,,Odkrywanie Bożych Tajemnic”

 

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbył się w naszej szkole apel podsumowujący całoroczny konkurs czytelniczy związany ze znajomością Pisma Świętego. Uczestnicy konkursu, już od września poznawali wskazane fragmenty Ksiąg, aby potem, w wyznaczonym czasie, rozwiązywać testy biblijne. Ostatecznie ok. 50 uczniów wzięło udział w pierwszej edycji Bilblijnego Konkursu Czytelniczego pt. Odkrywanie Bożych Tajemnic.

 

Oto laureaci konkursu:

 

KLASA IV

1.      Małgorzata Malisz

2.      Oliwia Kułaga

3.      Aleksandra Szewc

KLASA V

1.      Piotr Chałupka

2.      Hanna Subczak

3.      Eliza Demska

KLASA VI

1.      Natalia Kaczkowska

2.      Natalia Wysoczańska

 

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH:

 

1.      Emilia Kapiec kl.6e

2.      Katarzyna Białek kl. 5c

3.      Stanisław Dziędzioła kl.4a

 

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach religijnych w nowym roku szkolnym.

 

Wasi katecheci


2017-07-17 [23:05:14]HAPPENING EKOLOGICZNY „SŁUP 2017”

    Dnia 12 maja 2017 roku nad zbiornikiem „Słup” odbył się happening ekologiczny. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz dzieci z przedszkola z powiatu jaworskiego wraz z opiekunami. Naszą szkołę reprezentowała 10-osobowa grupa w składzie: Kasia Białek, Nadia Fecowicz, Zuzia Gruner, Roksana Nowak, Nina Szeliga, Hania Subczak, Kornelia Dmytryk, Judyta Łukaszewicz, Amelka Zaim i Maja Zaim.                     

    Na początku wszyscy uczestnicy happeningu zaangażowali się w porządkowanie terenu wokół zbiornika wodnego. Każdy starał się zebrać jak największą  ilość odpadów i zdobyć miano „Najgorliwszego ekologa”. Najwięcej worków z odpadami (5 dużych worków)  nazbierała para: Nina Szeliga - Hania Subczak i otrzymały nagrody książkowe.

    W trakcie imprezy można było również obejrzeć ciekawe prezentacje rymowanek, wierszy i piosenek związanych z ochroną środowiska, które przygotowały poszczególne drużyny. Uczestnicy mogli upiec kiełbaski na specjalnie przygotowanym przez wędkarzy ognisku.

    Podczas happeningu odbyła się prezentacja indywidualnych prac konkursowych, które zostały wyróżnione i nagrodzone  spośród wielu innych, związanych tematycznie ze środowiskiem słodkowodnym.

   Autorkami najciekawszych prac w naszej szkole okazały się:

*Natalia Kaczkowska kl.6c- rymowanka ekologiczna i zagadka „Czy mnie rozpoznajesz? (wybrany gatunek ryby słodkowodnej)

*Amelia Zaim kl. 4d- odpadowa „Roślina wodna”.

   Wszystkim dopisywał dobry humor podczas imprezy. Chętnie weźmiemy udział w kolejnym happeningu. Dziękujemy serdecznie organizatorom za dobrą zabawę, nagrody i upominki .

Beata Zaim


2017-06-20 [08:37:57]

GFX & PHP - Wojciech Dąbrowski