Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie edukacyjno-społecznym „ Każdy inny – wszyscy równi”, którego celem jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach realizacji kolejnego zadania, pedagog specjalny p. Kasia odwiedziła klasy czwarte i opowiedziała historię powstania alfabetu Braille'a– twórcy, który chciał, by osoby niewidzące również mogły się kształcić. Uczniowie zgodnie potwierdzili fakt, że tak jak ważny jest trening mięśni i sprawność fizyczna, ważne jest też to, by trenować nasze mózgi! W związku z tym, pani Kasia rzuciła wyzwanie czwartoklasistom. Ogłosiła konkurs na mistrza Braille'a klas czwartych naszej szkoły! Jedna przerwa – jedna zapamiętana litera! Alfabet jest dostępny na dużych tablicach, na drugim piętrze naszej szkoły, co ułatwi uczniom zadanie. Natomiast klasa II S wspólnie z panią Kasią poznali Alę, bohaterkę opowiadania „Bursztyn” z cyklu „Bajek bez barier” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej, które są dostępne dla wszystkich uczniów na pierwszym piętrze naszej szkoły. Historia niewidzącej dziewczynki pokazuje, że świat osób niewidzących również jest pełen barw! A na trzecim piętrze powstała również gazetka tematyczna z okazji Dnia alfabetu Braille'a. Konkurs dla czwartoklasistów odbędzie się jeszcze przed feriami!

Do dzieła!!!

Trenujemy nasze mózgi, uczymy się alfabetu Braille'a – przełamujemy bariery!!!

Styczeń miesiącem alfabetu Braille'aPokaż galerie

Katarzyna Ligudzińska